Darmowa dostawa od 199zł. Dowiedz się więcej

Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Kamienie naturalne

Kamienie naturalne-kryształ górski, kwarc dymny, topaz, ametyst, cytryn, oliwin, granat, onyks

Kamienie naturalne-kryształ górski, kwarc dymny, topaz, ametyst, cytryn, oliwin, granat, onyks

Które kamienie zaliczamy do szlachetnych?

Termin “kamienie szlachetne” obejmuje kilka różnych grup kamieni, nie jest to określenie stosowane jedynie w przypadku czterech, najbardziej znanych minerałów (diamentu, szafiru, rubinu i szmaragdu) – o czym pisaliśmy już na naszym blogu. Kategoria ta jest naprawdę obszerna i obejmuje klejnoty o wysokiej twardości (powyżej 7 punktów w skali Mohsa) oraz wysokim połysku. Ponadto, wśród cech charakterystycznych trzeba również wyróżnić częstotliwość występowania – są to klejnoty w naturze występujące bardzo rzadko. Wśród nich możemy znaleźć wiele różnorodnych barw – każdy miłośnik pięknej biżuterii na pewno znajdzie coś idealnego dla siebie.

Kryształ górski i kwarc dymny – co je łączy?

Oba rodzaje tych kamieni są z chemicznego punktu widzenia tym samym minerałem. Kryształ górski jest po prostu bezbarwną odmianą kwarcu. Jeśli chodzi o barwy tego minerału, występuje on w najróżniejszych odcieniach – od brązowego, żółtego, po pomarańczowy, różowy, biały czy zielony.

Kwarc dymny charakteryzuje się tajemniczym beżowo-szarym odcieniem, niekiedy przechodzącym nawet w ciemnoszary czy czarny. Równie pięknie prezentuje się również kwarc różowy o delikatnej pudrowej barwie. Klejnot ten charakteryzuje się swego rodzaju głębią, gdyż w jego wnętrzu dostrzec można niejednolitą strukturę. Właściwość ta jest zdecydowanie tym, co wyróżnia ten kamień spośród innych mu podobnych. Obecnie w naszym sklepie znajdą Państwo różne rodzaje kwarcu, jednak na szczególną uwagę zasługują niewątpliwie piękne, bogato zdobione kolie, długie kolczyki czy broszki z wysokiej jakości kwarcem dymnym ze srebra najwyższej próby, uszlachetnionego rodem.

Kamień w kolorze londyńskiego nieba

Topaz to kolejny klejnot występujący w wielu różnych barwach. Najbardziej popularne wśród nich są jednak:

  • błękitna, w kolorze niezmąconego odcienia nieba, które możemy oglądać latem (blue
    topaz);
  • niebieskiego ze stalowym odcieniem, które kojarzyć można z londyńską, często
    deszczową aurą (topaz london);
  • biały, blaskiem i przejrzystością przypominająca diament (biały topaz);

Jeśli chodzi o ostatni wspomniany wcześniej rodzaj topazów, w naszej ofercie znaleźć można najwyższej jakości białe topazy, wydobyte w birmańskich kopalniach. Właśnie z tej części świata pochodzą najpiękniejsze i najcenniejsze okazy białych topazów. Wyjątkowo kunsztowny szlif zyskały natomiast w największej manufakturze szlifierskiej na świecie w Jaipur w Indiach. Klejnoty oprawione zostały w srebro najwyższej próby, wzbogacone innym metalem szlachetnym, rodem. Poza ekskluzywną, unikalną biżuterią na wielkie okazje, znajdą Państwo u nas również dodatki doskonale dopełniające codzienne stylizacje –
delikatne kolczyki, zawieszki czy pierścionki z pojedynczymi kamieniami i subtelnej oprawie małych cyrkonii.

Kamień kapłaństwa – ametyst

Ametyst jest fioletową, przejrzystą odmianą kwarcu. Co ciekawe, jego nazwa pochodzi z języka greckiego i tłumaczona jest jako “trzeźwy”, co z kolei nawiązuje do panującego niegdyś przekonania, że pijąc wino z ametystowych czar, można uniknąć negatywnych skutków spożywania alkoholu. Przez wieki był również uważany za symbol stanu kapłańskiego i stanowił element m.in. pierścieni biskupich. Klejnot ten dzięki swojej subtelnej barwie stanowi doskonałe dopełnienie zarówno codziennych stylizacji, jak i kreacji na bardziej uroczyste okazje. W naszej ofercie znaleźć można wiele wzorów biżuterii modowej w postaci delikatnych kolczyków z angielskim zapięciem lub z tradycyjnym sztyftem, zawieszek do łańcuszków czy bransoletek.

Kwarc żółty – cytryn

Cytryn to kolejny z przejrzystych kwarców, tym razem o żółtym odcieniu. Kamienie te pozyskuje się również poprzez wyprażanie m.in. ametystu lub kwaru dymnego (podgrzanie do wysokiej temperatury), jednak najpiękniejszy czysty cytrynowy odcień mają te naturalnie występujące. W naszej ofercie znaleźć można subtelną biżuterię modową z pojedynczymi kamieniami cytrynu. Mały klejnot w oprawie ze srebra najwyższej próby uszlachetnionego trzema warstwami rodu, doskonale prezentuje się jako dyskretny dodatek. Znajdą Państwo u nas zarówno zawieszki, jak i kolczyki czy pierścionki, które z powodzeniem można nosić oddzielnie, ale też skompletować z nich delikatny komplet, idealny na co dzień.

Szmaragd ubogich – oliwin

Minerał należący do grupy krzemianów, które zazwyczaj występują w zielonym bądź brązowym kolorze. Wśród oliwinów można wyróżnić jeszcze grupę perydotów – to właśnie kamienie są szlachetną odmianą tego minerału. Charakteryzują się piękną, nasyconą zieloną barwą. Klejnot ten posiada bogatą historię – jest znany od starożytności, na wyspie św. Jana znaleziono biżuterię pochodzącą z II tysiąclecia p.n.e.
W przypadku tego rodzaju kamieni również oferujemy Państwu szeroki wybór biżuterii modowej, w niezwykle subtelnym wydaniu. Pojedynczy kamień osadzony w rodowanym srebrze próby 925 doskonale uzupełnia codzienne outfity.

Klejnot jak ziarna owocu granatu

Kolejny minerał z grupy krzemianów, tym razem w czerwonej odmianie. Najbardziej zauważalną cechą charakterystyczną tego klejnotu jest niewątpliwie soczysta czerwona barwa, do której nawiązuje nazwa kamienia. Pochodzi ona z języka greckiego i tłumaczona jest jako “owoc granatu” – oszlifowane kamienie przypominają ziarna tego owocu. Klejnoty te są wprost stworzone do bogato zdobionych wzorów biżuterii, idealnie komponują się z markazytami i oksydowanym srebrem. W naszej ofercie znaleźć można jednak również nieco mniej okazałe wzory z pojedynczymi kamieniami i oprawą z małych cyrkonii.

Czarny kamień szlachetny – onyks

Onyks jest odmianą chalcedonu (krzemionki). Występuje w różnych kolorach, ale tą najbardziej cenioną w jubilerstwie jest czarna – zwana onyksem arabskim. Naturalny kamień zbudowany jest z biało-czarnych warstw i od czasów starożytnych jest przetwarzany w taki sposób, aby uzyskać jednolitą czarną barwę. Czarne kamienie w biżuterii cieszą się dużą popularnością wśród klientów, jednak nieczęsto można je spotkać w salonach jubilerskich. W naszej ofercie znajdą Państwo nieco bardziej zdobione wzory zawieszek, pierścionków czy kolczyków z onyksem w oprawie markazytów i oksydowanego srebra najwyższej próby, dodatkowo pokrytego rodem.